ثبت دامنه | Domain Registration

راهنمای خرید و ثبت دامنه بین المللی و ir در مشهدهاست

Domain Renew

هزینه ثبت دامین ir

کارگزار رسمی nic.ir

بیش از 70% تخفیف
ثبت کلیه دامنه ها با نام و تحت مالکیت شما

  • دامنه ir یک ساله 14,900 تومان
  • دامنه ir پنج ساله 45,000 تومان

مشاهده هزینه ثبت دامنه بین المللی

 

توجه : به دلیل بروزرسانی سامانه ایرنیک، امکان ثبت دامین دات آی آر از ساعت 23:00 الی 00:30 بامداد وجود ندارد و کلیه درخواست های ثبت شده در این بازه زمانی در روز کاری بعد پیگیری و انجام خواهند شد. امکان ثبت دامنه های بین المللی بصورت 24ساعته وجود دارد.

جستجوی دامنه در مشهدهاست، همه چی از یه اسم شروع میشه!

ثبت دامنه اولین مرحله از راه اندازی وب سایت است، انتخاب اسم دامنه مناسب تاثیر بسیار زیادی در رشد کسب و کار اینترنتی و برندینگ شما می تواند داشته باشد. دامنه بخشی از هویت برند و دروازه ورود به کسب و کار مجازی شما در فضای اینترنت است.

ثبت دامنه سایت

برای استفاده از نام دامنه دلخواه خود، ابتدا می بایست استعلام ثبت دامین را بگیرید و سپس در صورتی که دامنه آزاد باشد می توانید آن را برای مدت زمان مشخصی با نام و تحت مالکیت خودتان در بهترین سایت ثبت دومین رجیستر نمایید.

تمامی دامنه های ثبت شده از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده اند، بخش اول که همان نام دامنه است و بهتر است که با نام سازمان، شرکت، موسسه و یا محصول شما مرتبط باشد و بخش دوم که پسوند دامنه نام دارد و بر اساس موضوع فعالیت سایت انتخاب می شود. بعنوان نمونه دامنه mashhadhost.com که نام مشهدهاست بخش اول آن را تشکیل داده و com. پسوند این دامنه می باشد.

توصیه می شود همزمان با ثبت پسوند اصلی، سایر پسوندهای رایج و مهم نام دامنه خود را نظیر ir ، .co ، .org. و ... را به ثبت برسانید.

اینجا نقطه آغاز است؛ کسب و کار اینترنتی خود را با ثبت یک دامنه شروع کنید

مشهدهاست مرکز حرفه ای جهت ثبت دومین های شما
دارای نمایندگی دامنه سطح بالا از معتبرترین و مطرح ترین رجیسترارهای بین المللی سراسر دنیا

پنل هگزونت
پنل نمایندگی جوکر
پنل نمایندگی دایرکتی
پنل نمایندگی دامنه ای نام
نمایندگی دامنه آنلاین نیک
نمایندگی دامنه توکاس

قوانین ثبت نام دامین بین المللی

1

طول کارکترهای نام دامنه باید حداقل 3 حرف و حداکثر 63 حرف باشد.

2

تنها استفاده از حروف انگلیسی و ارقام و خط تیره (-) در نام دامنه مجاز می باشد. استفاده از سایر کارکترها غیرمجاز است.

قوانین ثبت دامنه فارسی

1

رجیستر دامنه فارسی فقط با پسوندهای com. و net. امکان پذیر است مثلا com.سایت-یک و یا net.سایت-دو

2

حداکثر طول دامنه 30 کاراکتر فارسی می باشد. تنها استفاده از حروف فارسی ، ارقام و خط تیره (-) در نام دامنه فارسی مجاز است.

3

نام دامنه فارسی نمی تواند با عدد آغاز شود. همچنین به عدد هم نمی تواند ختم شود.

قوانین ثبت دامنه ir

1

طول کارکترهای نام دامنه باید حداقل 3 حرف و حداکثر 63 حرف باشد.

2

تنها استفاده از حروف انگلیسی و ارقام و خط تیره (-) در نام دامنه مجاز می باشد. استفاده از سایر کارکترها غیرمجاز است.

3

نام دامنه با مفاهیم مذهبی و یا اسامی ملی مانند نام مشاهير، اماکن عمومی و وقايع ملی مجوز کتبی وزارت ارشاد را نیاز دارد.

4

ثبت نام هایی که با موضوع فعاليت های غيرقانونی و اعمال مغاير با قوانين جمهوری اسلامی باشد ممنوع است.

5

ثبت دومین ir با نامهای ايران، اسامی استانها، شهرستان ها و شهرها و کد آنها ممنوع است.

6

ثبت دامین با نام هاي مرتبط با اينترنت و یا پسوند دامنه های عمومی مانند org ، net ، com و ... ممنوع است.

قوانین ثبت co.ir.

برای ثبت این پسوند کليه قوانين ثبت دومین ir می بایست رعایت گردد. اين دامنه مخصوص شرکتهای تجاری ثبت شده است و پس از رزرو دامنه توسط مشهدهاست، ارائه کپی روزنامه رسمی شرکت به سایت ایرنیک الزامی می باشد.

قوانین ثبت ac.ir.

برای ثبت این پسوند کليه قوانين ثبت دومین ir می بایست رعایت گردد. اين دامنه مخصوص موسسات آموزش عالی دارای مجوز از وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و پس از رزرو دامنه توسط مشهدهاست، ارائه کپی مجوز موسسه آموزشی به سایت ایرنیک الزامی می باشد.

قوانین ثبت net.ir.

برای ثبت این پسوند کليه قوانين ثبت دومین ir می بایست رعایت گردد. اين دامنه مخصوص شرکتهای ارائه دهنده خدمات شبکه و ISP ها بوده و پس از رزرو دامنه توسط مشهدهاست، ارائه کپی مجوز ISP به سایت ایرنیک الزامی می باشد.

قوانین ثبت org.ir.

برای ثبت این پسوند کليه قوانين ثبت دومین ir میبایست رعایت گردد. اين دامنه مخصوص شرکتهای غيرانتفاعی، انجمنهای علمی، موسسات بين المللی ثبت شده و ... بوده و پس از رزرو دامنه توسط مشهدهاست، ارائه کپی روزنامه رسمی موسسه به سایت ایرنیک الزامی می باشد.

آموزش ثبت دامنه ir

برای ثبت و خرید دامنه ملی قبل از هر کاری می بایست ابتدا در سایت ایرنیک به نشانی www.Nic.ir ثبت نام نموده و عضو شوید تا شناسه ایرنیک دریافت نمایید. دریافت این شناسه رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد و ثبت نام در عرض چند دقیقه در سایت ایرنیک قابل انجام است.

سپس با در اختیار داشتن شناسه ایرنیک می توانید وارد ناحیه کاربری مشهدهاست شده، از منوی دامنه ها / ثبت دامنه جدید / نسبت به ثبت دامین ir موردنظر خود اقدام نمایید. اما قبل از آن لازم است اطلاعات خود را در زمینه نحوه ثبت دامین ir تکمیل کرده و توضیحات زیر را هم بخوانید.

دقت کنید زمان ساخت شناسه در ایرنیک با توجه به نوع پسوندی که می خواهید ثبت کنید، امکان ایجاد شناسه های مختلفی دارید مانند : شناسه حقیقی ، شناسه حقوقی ، شناسه محدود و... همانطور که در ایرنیک هم توضیح داده شده :

  • اگر می خواهید دامنه با پسوند ir. با نام خودتان ثبت کنید می بایست شناسه حقیقی ایجاد کنید.
  • در صورتی که شرکت یا موسسه هستید و قصد ثبت دامین با پسوندهایی مانند co.ir. یا net.ir. دارید باید شناسه حقوقی ایجاد کنید.
  • همچنین شناسه محدود برای افرادی است که می خواهند خودشان مستقیما در ایرنیک درخواست ثبت دامین بدهند درواقع با شناسه محدود نمی توانند درخواست ثبت دامین به نمایندگان ایرنیک بدهند و نمایندگان امکان ثبت با شناسه محدود را برای کاربران خود ندارند.

پس از ایجاد و ساخت شناسه ایرنیک، در صورتی که قصد دارید دامنه خود را با نمایندگان ایرنیک ثبت کنید می بایست به شناسه خود دسترسی بدهید. برای این منظور باید در سایت ایرنیک از منوی شناسه / مدیریت رابط های مجاز / تمامی گزینه ها را بر روی خودم قرار داده و تیک نمایندگان را برای تمامی گزینه ها فعال کنید سپس تنظیمات را ذخیره کنید. در صورتی که برای سال بعد قصد تمدید دامنه در مشهدهاست را دارید این دسترسی ها را تغییر ندهید.

 تنظیم رابط های مجاز برای ثبت دامنه در ایرنیک

✅ اگر در آینده قصد داشتید دامنه ثبت شده خود را به شخص دیگری انتقال دهید، می توانید جهت اطلاع از شرایط آن به صفحه انتقال دامنه مراجعه کنید.

توجه : در صورتی که زمان سفارش دامنه ir تمامی مواردی که بالا گفته شد به درستی و بطور صحیح انجام دهید همان لحظه دامنه بطور سیستمی برای شما در ایرنیک رزرو می شود، در غیراینصورت ثبت دامین با خطا مواجه شده و در اکانت شما تیکت باز می شود که لازم است در اسرع وقت به تیکت پاسخ دهید تا پروسه ثبت نام پیگیری شود.

برای مشاهده هزینه ثبت دومین های مختلف، به صفحه قیمت دامنه مراجعه کنید.

سوالات متداول قیمت دامنه

سوالات متداول

چگونه نام دامنه سایت را انتخاب کنم؟

پاسخ : برای انتخاب نام دامنه سعی کنید تا جای ممکن به دنبال نام های کوتاه باشید چرا که به خاطر سپردن آن توسط کاربران شما راحت تر است. همچنین نام دامنه انتخابی با کسب و کار شما مرتبط باشد و برای راحتی انتخاب می توانید در نام دامنه از اعداد، حروف و کاراکتر - هم استفاده کنید. ما در یک مقاله اختصاصی، 12 قانون طلایی ثبت بهترین دامنه برای سایت را بررسی کرده ایم. برای مطالعه آن می توانید همین حالا مقاله "راهنمای انتخاب نام دامنه سایت" را بخوانید.

آیا ثبت com. نسبت به دامنه ir. مزیت خاصی دارد؟

پاسخ : برای دامنه های بین المللی مانند com و net و org و .... حساسیتی از بابت تحریم وجود ندارد و می توانید برای مواردی نظیر تبلیغات در گوگل ادز از دامنه بین المللی استفاده کنید چرا که امکان استفاده از دامنه ir برای تبلیغات گوگل وجود ندارد.

چرا قیمت ثبت دامنه در مشهدهاست به نسبت سایر سایت ها ارزان تر است؟

پاسخ : مشهدهاست نماینده رسمی و پارتنر معتبرترین شرکت های ثبت کننده دامنه در دنیاست به همین دلیل با توجه به حجم بالای سفارشات و خرید دامنه در مشهدهاست امکان ارائه قیمت مناسب فراهم شده است.

مشهدهاست لوگو
mashhadhost logo

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

38185 مرکز تماس مشهدهاست

تمامی حقوق و طرح قالب متعلق به مشهدهاست است. SiteMap

آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری