کولوکیشن (Colocation)

اجاره فضای رک و سرور در معتبرترین دیتاسنترهای ایران

colocation

معرفی خدمات میزبانی سرور مشهدهاست

در کنار خدمات میزبانی سرور اختصاصی، مشهدهاست قادر است با اجاره فضای سرور (Colocation) جهت نگهداری فیزیکی آن، امکان کولوکیشن ایران در بهترین دیتاسنترها را برای کاربران خود فراهم نماید.

کولوکیشن سرور در مشهدهاست

در دیتاسنترها می‌توان با بهره‌گیری از فضای مجهز به امکانات پیشرفته امنیتی، تهویه هوا و کنترل رطوبت، فضاهای اختصاصی برای قرارگیری سرورها، سیستم‌های پیش‌گیری از آتش‌سوزی و … از قرار گرفتن سرورها در مکانی مناسب اطمینان حاصل کرد. افزون بر این، مراکز داده می‌توانند امنیت اطلاعاتی سرورها را تا حد بسیار زیادی تضمین کنند.

 • امکانات منابع
  پورت برق دو عدد
  پورت کنسول یک عدد
  پورت شبکه یک عدد
  آی پی یک عدد
  ترافیک ماهانه نامحدود (مصرف منصفانه)
  هزینه ماهانه تومان
  هزینه تنظیم یک بار 200,000 تومان
  خرید و سفارش خرید و سفارش
 • امکانات منابع
  پورت برق دو عدد
  پورت کنسول یک عدد
  پورت شبکه یک عدد
  آی پی یک عدد
  ترافیک ماهانه نامحدود (مصرف منصفانه)
  هزینه ماهانه تومان
  هزینه تنظیم یک بار 200,000 تومان
  خرید و سفارش خرید و سفارش
کولوکیشن چیست

کولوکیشن چیست ؟

یکی از خدماتی که در شرکت های هاستینگ و میزبانی وب و یا در مراکز داده ارائه می شود، کولوکیشن (Colocation) است که بعضا با نام اختصاصی کولو Colo هم نامیده می شود.

با کولوکیشن سرور شما می توانید از خدمات شرکت میزبان شامل تجهیزات و فضای دیتاسنتر، ترافیک، پهنای باند و امنیت لازم برای نگهداری از سرور خود استفاده کنید.

در واقع زمانی که شما یک سرور را بصورت فیزیکی خریداری نموده اید، می توانید با پرداخت یک هزینه ماهانه بابت اجاره کولوکیشن ، از فضای دیتاسنتر شرکت میزبان استفاده کنید.

مسئولیت نگهداری از سرور بر عهده شرکت میزبان است و دارای شرایط خاصی است.

هم اکنون این خدمات توسط مشهدهاست در بهترین دیتاسنترهای ایران با بهترین کیفیت قابل ارائه است.

5 مزیت مهم استفاده از خدمات کولوکیشن مشهدهاست نسبت به دیتاسنترها

1) قیمت به صرفه

با توجه به این که مشهدهاست بصورت فول رک از دیتاسنتر خرید می کند، خرید تک یونیت بصورت مستقیم از دیتاسنتر گران تر است و به صرفه نیست بنابراین شما میتواند همان خدمات دیتاسنتر را از مشهدهاست با هزینه پایین تر دریافت نمایید.

2) شرایط پرداخت ماهانه

بعضی از دیتاسنترها بدلیل محدودیت در ارائه فضا و یا عدم ارائه خدمات کولو بصورت تک یونیت، فقط شرایط پرداخت بلندمدت بصورت یکساله با مشتری قرارداد می بندند که میبایست هزینه سنگین تر با مبالغ بالاتری را پرداخت نمایید، در صورتی که مشهدهاست هم با قیمت پایین تر و هم با امکان پرداخت ماهانه، شرایط  مناسبی را برای کاربران خود فراهم نموده تا از خدمات نگهداری سرور به شکل مطلوب تری استفاده نمایند.

3) تنوع در انتخاب دیتاسنتر

شما وقتی مستقیما با یک دیتاسنتر برای استفاده از خدمات کولو قرارداد می بندید، مجبور هستید سرور یا سرورهای خود را فقط در همان دیتاسنتر قرار دهید، اما با توجه به اینکه مشهدهاست با دیتاسنترهای مختلفی قرارداد دارد، امکان انتخاب بین دیتاسنترهای متنوع را دارید و می توانید تصمیم بگیرید که هر کدام از سرورهای شما در کدام دیتاسنتر نگهداری شود.

4) امکان ارائه آی پی IP نامحدود

در صورتی که قصد توسعه وب سایت، اپلیکیشن و یا پروژه خود را داشته باشید ممکن است نیاز به آی پی اضافه علاوه بر آی پی ای که شرکت میزبان به شما داده است پیدا کنید، دیتاسنترها در ارائه آی پی با محدودیت مواجه هستند اما در صورتی که خدمات کولوکیشن شرکت مشهدهاست را انتخاب کنید، با توجه به اینکه مشهدهاست پارتنر رسمی موسسه Ripe NCC می باشد، امکان ارائه آی پی بدون محدودیت را دارد و شما به هر تعداد که آی پی نیاز داشته باشید می توانید خریداری کنید و به سرور خود اضافه نمایید.

5) پشتیبانی فنی و سخت افزاری

یکی از معایب کلوکیشن در دیتاسنترها آن است که اگر سرور شما در دیتاسنتر مشکل سخت افزاری و یا فنی پیدا کند (بعنوان مثال خرابی هارد یا فن سرور و یا عدم ارتباط با سرور) خودتان شخصا میبایست بصورت حضوری به دیتاسنتر مراجعه کرده و نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید چرا که دیتاسنتر نسبت به رفع مشکلات سرور شما هیچ مسئولیتی ندارد و هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی دهد و تتها اجاره فضایی که سرور شما اشغال کرده است را دریافت می کند، مشکل زمانی پیچیده تر خواهد شد که بعنوان مثال سرور شما در دیتاسنتر تهران کولو شده باشد اما شما خودتان در شهر دیگری حضور دارید در اینصورت میبایست هزینه های رفت و آمدهای بین شهری و ... را به هزینه هایی که بابت کولو سرور به دیتاسنتر می پردازید هم متحمل شوید!
اما یکی از بزرگترین مزیت هایی که با دریافت خدمات کولو از مشهدهاست نصیب تان می شود، بدون نیاز به دانش فنی مدیریت سرور و با خرید آپشن پشتیبانی فنی، در صورت بروز مشکل و نقص در سرور شما، کارشناسان متخصص و فنی مشهدهاست به دیتاسنتر مراجعه می کنند و نسبت به رفع مشکل سرور شما اقدام خواهند کرد.

از سرویس Colocation چه زمانی و به چه دلایلی باید استفاده کرد؟

همانطور که می دانید تمامی سرورهای اختصاصی نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارند. همچنین تیم فنی باید تخصص کافی جهت برقراری امنیت سرور را داشته باشد.

کسب و کارها، شرکت ها و سازمان هایی که بنا به نیاز خود برای خرید سرور اختصاصی اقدام نموده اند اما فضا، زمان و تخصص کافی برای نگهداری و مدیریت سرور را ندارند می توانند با اجاره فضای دیتاسنتر نسبت به استفاده از خدمات کولو استفاده نمایند و این بهترین گزینه برای آنها خواهد بود.

اجاره فضای رک در مشهدهاست
اجاره فضای سرور در مشهدهاست
خدمات نگهداری سرور در مشهدهاست

از مهمترین دلایل استفاده از سرویس Colocation، رعایت شرایط و استانداردهای نگهداری از سرور است. ازطرفی قیمت Colocation باتوجه به استفاده از خدماتی مانند اینترنت پرسرعت با پهنای باند بالا، اتصال پایدار، نیروی فنی با سطح دسترسی پیشرفته و حفظ امنیت اطلاعات، از ارزان ترین و مناسب ترین سرویس ها جهت نگهداری سرور است.

در این سرویس شما مالک سرور خود هستید و می توانید از سخت افزارها و نرم افزارهای موردنیاز خودتان استفاده کنید، این اطمینان به شما داده می شود که تنها شما یا مسئول فنی به سرور دسترسی خواهید داشت و فقط بابت نگهداری از سرور طبق تعرفه می بایست هزینه ای را به شرکت میزبان یا دیتاسنتر پرداخت نمایید.

تعرفه و قیمت کولوکیشن به چه صورت محاسبه می شود؟

همانطور که بالاتر هم توضیح داده شد این سرویس از نظر هزینه جزء مقرون به صرفه ترین خدمات میزبانی وب محسوب می شود. تعرفه Colocation بر اساس :

 • تعداد یونیت Unit استفاده شده (فضای اشغال شده در دیتاسنتر)
 • میزان ترافیک ماهانه
 • هزینه برق مصرفی

محاسبه و تعیین می گردد. همچنین مشهدهاست با داشتن تجهیزات اختصاصی، قادر است پشتیبانی بسیارخوبی به مشتریان خود ارائه دهد.

اجاره فضای دیتاسنتر در مشهدهاست
مزایای سرویس کولوکیشن مشهدهاست
مشهدهاست لوگو
mashhadhost logo

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

38185 مرکز تماس مشهدهاست

تمامی حقوق و طرح قالب متعلق به مشهدهاست است. SiteMap

آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری