تمدید دامنه | Domain Renew

تمدید دامنه و هاست در مشهدهاست

Domain Renew

هزینه تمدید دامنه ir

کارگزار رسمی nic.ir

بیش از 70% تخفیف
ثبت کلیه دامنه ها با نام و تحت مالکیت شما

  • تمدید دامنه ir یک ساله 14,900 تومان
  • تمدید دامنه ir پنج ساله 45,000 تومان
  • ( شناسه ایرنیک مشهدهاست: sh1639-irnic )

توجه :طبق قوانین ایرنیک، تمدید دامنه آی آر تنها با دوره های یک ساله و پنج ساله امکان پذیر می باشد.

با تمدید در مشهدهاست، هیچوقت دامنه هاتو از دست نمیدی!

بعد از جستجو و ثبت دامنه، نام سایت به مدت محدود و با توجه به دوره ای که پرداخت انجام شده معتبر بوده و در اختیار مالک دامنه قرار می گیرد. پس از پایان تاریخ اعتبار دامنه منقضی شده و نیاز به تمدید دارد. در این حالت سایت به اصطلاح داون Down شده و دیگر باز نمی شود و در صورتی که از سرویس ایمیل دامنه استفاده می کرده اید ایمیل ها هم از کار خواهند افتاد، بنابراین تمدید بموقع دامنه و جلوگیری از منقضی شدن دامنه ها از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و بهتر است قبل از اینکه دامنه منقضی شود نسبت به پرداخت هزینه و تمدید آن اقدام کنید.

ما در مشهدهاست با درک نیاز کاربران و اهمیت بالای این موضوع، اطلاعیه های تمدید و یادآوری های مکرر در بازه های زمانی متعدد را بصورت سیستمی و از طریق 3 کانال مختلف برای مشتریان عزیزمان به شرح ذیل فراهم آورده ایم :

یادآوری از طریق ایمیل : از 60 روز قبل، 30 روز قبل، 15 روز قبل، 7 روز قبل و 1 روز قبل از منقضی شدن دامنه

یادآوری از طریق پیامک : از 7 روز قبل از منقضی شدن دامنه (همزمان با ایجاد فاکتور تمدید)

یادآوری در ربات تلگرام : از 15 روز قبل، از 3 روز قبل، زمان ایجاد فاکتور، هشدار اول 2 روز بعد، هشدار دوم 3 روز بعد، هشدار سوم و آخر 5 روز بعد از منقضی شدن دامنه

یادآوری پرداخت فاکتور تمدید : 3 روز قبل از سررسید دامنه، هشدار اول 2 روز بعد، هشدار دوم 3 روز بعد، هشدار سوم و آخر 5 روز بعد از منقضی شدن دامنه

مشهدهاست مرکز حرفه ای جهت تمدید دامین های شما
دارای پنل نمایندگی دامنه از معتبرترین و مطرح ترین رجیسترارهای بین المللی سراسر دنیا

پنل هگزونت
پنل نمایندگی جوکر
پنل نمایندگی دایرکتی
پنل نمایندگی دامنه ای نام
نمایندگی دامنه آنلاین نیک
نمایندگی دامنه توکاس

چرخه زندگی دامنه های بین المللی | مهلت تمدید دامنه پس از انقضا چقدر است؟

تصویر زیر چرخه حیات دامنه های بین المللی را طبق قوانین موسسه ICANN نشان می دهد :

چرخه زندگی دامنه های بین المللی

آزاد (Available) : در این دوره دامنه برای ثبت آزاد بوده و می توانید با پرداخت هزینه آن، دامنه را به نام خودتان ثبت کنید.

فعال (Active) : در این دوره دامنه ثبت شده و فعال است، مالک دامنه می تواند در هر زمان آن را تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامین اضافه خواهد شد، همچنین مدت اعتبار دامنه های بین المللی نمی تواند بیش از ۱۰ سال از تاریخ جاری باشد.

منقضی (Expired) : در صورتیکه در دوره Active دامنه تمدید نشود. در این دوره غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجدداً تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند.

دوره بازخرید (Redemption Grace Period) : پس از گذشت ۴۰ تا ۴۵ روز (بسته به سیاست های رجیستری) از تاریخ تمدید دامنه منقضی شده، این دوره ۳۰ روزه آغاز می شود. در این دوره همانند دوره Expired دامنه غیر فعال می باشد. در این دوره تمدید تنها توسط مالک دامنه و با پرداخت هزینه بازخرید (که در حدود ۱۰ برابر هزینه تمدید عادی دامنه است) امکان پذیر است.

دوره حذف (Pending Deletion) : در این دوره ۵ روزه هیچکس حتی مالک دامنه هم نمی تواند آن را تمدید کند! و پس از اتمام این دوره، دامنه برای ثبت مجدد بصورت عمومی برای همه آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد. پس از این مرحله در صورتی که دامنه آزاد شده باشد می توانید برای خرید دامنه اقدام فرمایید.

توجه : مدت زمان در نظر گرفته شده تا آزادسازی کامل دامنه بصورت تقریبی بوده و با توجه به سیاست های رجیسترار ممکن است متغیر باشد .

چرخه زندگی دامنه ir

تصویر، چرخه حیات دامنه های ir در ایرنیک (مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌ اول کشوری نقطه-آی‌آر) را  نشان می دهد :

آزاد (Available) : در این دوره دامنه برای ثبت آزاد بوده و می توانید با پرداخت هزینه آن، دامنه را به نام خودتان ثبت کنید.

فعال (Active) : در این دوره دامنه ثبت شده و فعال است، مالک دامنه می تواند درهر زمان آن را تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامین اضافه خواهد شد، همچنین اعتبار دامنه های ir نمی تواند بیش از 6 سال از تاریخ جاری باشد.

منقضی (Expired) : در صورتیکه در دوره Active دامنه تمدید نشود. در این دوره 30روزه دامنه غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجدداً تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند.

دوره قفل (Lock) : در این دوره تا مدت ۳۰ روز مالک دامنه می تواند با پرداخت مبلغ جریمه (علاوه بر هزینه تمدید دامین)، دامنه را از حالت قفل خارج نموده و تمدید نماید. در غیر اینصورت دامنه وارد دوره حذف می گردد.

دوره حذف (Pending Deletion) : در این دوره 5 تا 10 روزه (بصورت تصادفی) هیچکس حتی مالک دامنه هم نمی تواند آن را تمدید کند! و پس از اتمام این دوره، دامنه برای ثبت مجدد بصورت عمومی برای همه آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد.

توجه : دامین ها می بایست حداکثر 10روز قبل از تاریخ اتمام تمدید شوند. با توجه به قیمت گذاری دامنه های آی آر بهتر است کلیه دامین ها 5ساله تمدید شوند.

آموزش تمدید دامنه com ، co ، org ، net و سایر دامنه های بین المللی

تمدید دامنه

آیا می دانستید :

در هر زمانی حتی اگر دامنه شما هنوز هم اعتبار داشته باشد می‌توانید در مشهدهاست زودتر از موعد تمدید نمایید.

روش های تمدید دامنه در مشهدهاست

- حالت تمدید زودتر از موعد : در صورتی که دامنه هنوز اعتبار دارد برای کلیه کاربران این امکان فراهم شده که بتوانند به آسانی فاکتور تمدید دامین را قبل از موعد سررسید آن برای خود ایجاد نمایند. جهت ایجاد فاکتور تمدید زودتر از موعد کافیست وارد پنل کاربری مشهدهاست شده، از بخش دامنه ها / دامنه های من / تیک دامنه(ها) که قرار است زودتر از موعد تمدید نمایید را فعال کنید، سپس از منوی پایین جدول گزینه "با موارد انتخابی" و سپس "تمدید دامنه ها" را کلیک کنید، (مطابق تصویر زیر)

تمدید زودتر از موعد دامنه در مشهدهاست

در این صورت سیستم همان لحظه برای شما فاکتور تمدید دامین را ایجاد کرده و می توانید از منوی مالی / فاکتورها / بصورت آنلاین پرداخت کنید. لازم به توضیح است تمدید از تاریخ سررسید به بعد انجام می شود و روزهای باقی مانده تا زمان سررسید دامنه را از دست نخواهید داد.

نکته مهم :

برای تمدید دومین های ir در مشهدهاست لازم است ابتدا رابط اداری و مالی دامنه خود را در سایت ایرنیک بر روی شناسه مشهدهاست sh1639-irnic تنظیم نموده و سپس فاکتور تمدید دامین ir خود را پرداخت نمایید. در صورتی که رابط ها را تنظیم نکرده باشید به دلیل عدم دسترسی،  دامنه بصورت سیستمی تمدید نخواهد شد و تیکت باز می شود.

 

- حالت تمدید پس از انقضاء دامنه : همانطور که بالاتر هم توضیح داده شد، در صورتی که بموقع نسبت به تمدید دامین خود اقدام نکنید دامنه غیرفعال شده و منقضی می گردد. در این وضعیت با توجه به چرخه زندگی دامنه های بین المللی و ir و بسته به این که در حال حاضر دامنه شما در کدام وضعیت قرار گرفته امکان تمدید دامنه را خواهید داشت. در این حالت قطعا فاکتور تمدید از یک هفته قبل از سررسید دامنه ایجاد شده است که از منوی مالی / فاکتورها / می توانید آن را بصورت آنلاین پرداخت نموده تا دامنه شما بصورت سیستمی تمدید شود.

 

حتی اگر دامنه شما در مشهدهاست ثبت نشده باشد امکان تمدید آن را در مشهدهاست خواهید داشت، برای تمدید دامین های بین المللی کافیست به رمز انتقال دامنه خود دسترسی داشته باشید و برای تمدید دامین های ir ابتدا میبایست رابط های دامنه خود را در سایت ایرنیک تنظیم کنید. برای مشاهده آموزش کامل نحوه انتقال و تمدید دامنه ها در مشهدهاست به صفحه انتقال دامنه مراجعه نمایید.

برای مشاهده هزینه تمدید دامنه های مختلف، به صفحه قیمت دامنه مراجعه کنید.

سوالات متداول قیمت دامنه

سوالات متداول

چطور می توانم تاریخ سررسید و وضعیت دامنه خودم را بررسی کنم؟

پاسخ : برای این منظور می توانید وارد پنل کاربری مشهدهاست شده منوی دامنه ها / دامنه های من / اطلاعات کامل مربوط به دامنه خود را مشاهده کنید.

چطور می توانم وضعیت آزاد بودن دامنه را بررسی کنم؟

پاسخ : شما می توانید برای بررسی آزاد بودن نام دامنه را در سایت‌های مرجع وارد کنید و اطلاعات مربوطه را دریافت نمایید. از سایت های مرجع جهت مشاهده اطلاعات Whois دامنه ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) whois.com

2) who.is

3) epanel.info

4) nic.ir (تنها برای دامنه های با پسوند ir)

تمدید یک دامنه چقدر زمان‌ می برد؟

پاسخ : دامنه‌های بین المللی بلافاصله پس از پرداخت فاکتور تمدید می‌شوند و برای دامنه‌های ir. بستگی به زمان تایید از سمت ایرنیک دارد که عموما ممکن است تا یک روز کاری زمان می‌برد.

مشهدهاست لوگو
mashhadhost logo

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

38185 مرکز تماس مشهدهاست

تمامی حقوق و طرح قالب متعلق به مشهدهاست است. SiteMap

آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری